HIPNOZA ONLINE:

Zobacz te dwie opinie o hipnozie online zanim zapiszesz się na darmową konsultacje

W kilku krokach dowiesz sie jak przygotować siebie i swoje otoczenie by hipnoterapia online przebiegała sprawnie i dzięki temu uzyskasz efekty które oczekujesz.


Korzyści z pracy online w Terapii Hipnotycznej

Komfort

Ponieważ możesz samemu wybrać swoje miejsce na sesje, to ono będzie dla ciebie bardziej komfortowe.

Anonimowość

Wiele osób wstydzi się swoich problemów i nie chce przypadkowo spotkać znajomej twarzy, na przykład w poczekalni gabinetu psychoterapii czy też hipnoterapii
Natomiast praca online zapełnia pełną anonimowość.

Dostępność

Jeżeli masz dobry dostęp do intenetu, to możesz brać udział w sesji z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo zaoszczędzasz czas który byś stracił na dojazdach do gabinetu.

Jak przygotować siebie i swoje środowisko do wirtualnej sesji hipnozy

Jednym z najważniejszych aspektów podczas terapii online jest przygotowanie środowiska i w taki sposób by było ono wspierające w transformacji. Im lepiej przygotowane stanowisko pracy tym łatwiej ci będzie pracować.

Przygotowałem dla ciebie kilka porad dzięki którym unikniesz najczęściej występujących błędów, a dodatkowo technicznie będziesz pewien że wszystko działa jak trzeba, dzięki czemu podejdziesz ze spokojem do sesji hipnozy online.


Przygotowując się do sesji hipnozy online warto zadbać o:

 • Zadbaj o to by było ci wygodnie, zaplanuj gdzie odbędzie się sesja i sprawdź czy miejsce jest dla ciebie odpowiednie
 • Jeżeli mieszkasz z kimś, to poinformuj domowników że w czasie gdy będziesz hipnotyzowany online, to potrzebujesz spokoju. Mogą cię traktować tak jakby cię nie było w domu. Porozmawiaj z nimi kilka dni wcześniej i upewnij się że zrozumieli sytuację. Gdy nadejdzie czas na sesje online, to przypomnij im że jesteś zajęty tuż przed samym spotkaniem.
 • Zainstaluj program do wideokonferencji kilka dni wcześniej by mieć możliwość przetestowania czy twoja kamera i mikrofon działają przed spotkaniem, konfigurowanie i testowanie programów podczas sesji zabiera cenny czas który można poświecić na hipnoterapie online
 • Sprawdź czy twój Internet działa dobrze. Najlepiej połącz się z przyjacielem za pomocą programu do telekonferencji i porozmawiajcie przez chwilę by sprawdzić połączenie. 
 • Jeżeli zamierzasz używać sprzętu na baterie (telefon, laptop) upewnij się że bateria jest w pełni naładowana, by swobodnie pracować. 
 • Jeżeli masz z tyłu głowy coś dodatkowo (np: co robią twoje dzieci) to postaraj się znaleźć dla nich odpowiednią opiekę, by móc poświęcić swój czas na 100% temu co się dzieje podczas hipnoterapii

Przed sesją:

 • Sprawdź czy miejsce jest przygotowane
 • Podłącz słuchawki
 • Wyłącz powiadomienia i dźwięki w telefonie

Dodatkowo postaraj się:

 • Przybyć na sesję na czas
 • Wyłączyć zbędne aplikacje
 • Odłożyć telefon poza pole widzenia 

Najczęstsze obawy związane z hipnozą online

Czy hipnoza online jest tak samo skuteczna jak w gabinecie?

Z własnego doświadczenia wiem że praca hipnozą online działa tak samo dobrze jak w gabinecie, dodatkowo wiele badań naukowych potwierdza ze psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak twarzą w twarz.

Co się stanie jak mój internet przestanie działać?

Poza stratą czasu i płynności w sesji nie stanie się nic więcej. Po krótkiej przerwie wznawiamy pracę. To utrudnienie jest naturalne w terapii online. Jednak występuje bardzo rzadko. 

Inne pytania:
Ile czasu trwa sesja online?

Nie można ocenić z góry jak długo będzie trwała sesje. Każdy przypadek jest indywidualny i spotkanie może trwać od 30 minut do 2 godzin. Jednak najczęściej jest to godzina do półtorej godziny.

Czym się różni praca w wirtualnym gabinecie hipnozy od hipnoterapii w gabinecie?

Największą różnicą jest brak bezpośredniego kontaktu, przez to hipnoterapeuta widzi mniej na ekranie niż w gabinecie. Dodatkowo w gabinecie można wykorzystywać całą przestrzeń do terapii a online spotkanie jest bardziej statyczne. Hipnotyzer pracując online bardziej skupia się na głosie niż na obrazie. Z tych powodów trzeba dopasowywać techniki do środowiska pracy. Jednak mimo odmiennych technik skuteczność hipnozy online jest identyczna.

Jak wygląda proces hipnoterapii robiony zdalnie

Pierwszy Kontakt

Kontakt emaliowy lub przez formularz, jeżeli będę mógł odpowiedzieć na pytanie, to odpiszę jak najszybciej. Jednak jeżeli będę potrzebował więcej informacji by udzielić adekwatnej odpowiedzi to wtedy przechodzimy na kontakt telefoniczny.

Umówienie się na konsultację

Krótka rozmowa telefoniczna by odpowiedzieć na podstawowe pytania i umówienie się na konsultację na której ustalimy jaki dokładnie jest problem i jakiego rozwiązania potrzebujesz by zmienić swoje życie.

Konsultacja

Podczas której szczegółowo ustalamy jaki cel chcesz osiągnąć i dokładnie ci tłumaczę jak wygląda współpraca ze mną.

Trenig mentalny

Trening Mentalny który jest wstępem do terapii. Ponieważ często ludzie nie wiedzą jak współpracować z hipnoterapeutą by osiągnąć jak najlepsze rezultaty, to tutaj spędzamy chwilę czasu by Ciebie przygotować do sukcesu.

Hipnoterapia

Właściwa terapia i praca nad zmianą. Tutaj zmieniamy twoje zachowania i emocje by były dla ciebie korzystniejsze. Czasami podczas tego etapu występują też zadania które wykonuje się samodzielnie pomiędzy sesjami.

Informacja Zwrotna

Jakiś czas po twojej przemianie kontaktujemy się by zobaczyć jak pozbycie się problemu wpłynęło na twoje życie.

Jak ustawić program do Hipnoterapii Online

Z wielu programów do prowadzenia telekonferencji wybrałem Zoom ponieważ jest ona najbardziej stabilny a jednocześnie wielokrotnie sprawdził się podczas prowadzenia sesji hipnozy czy warsztatów online.  Zobacz na nagraniu jak zainstalować i skonfigurować program tak byś mógł z łatwością podłączyć się do sesji hipnozy online.

Moje wrażenia z pracy Hipnozą przez Internet

Mogę powiedzieć że gdy zaczynałem pracować z klientami robiąc terapie online to byłem nastawiony sceptycznie. Najbardziej obawiałem się że brak bezpośredniego kontaktu sprawi że sesje będą mniej efektywne. Jednak z czasem gdy sam doświadczyłem terapii online na sobie i otrzymałem opinie po mojej pracy od kilku osób zrozumiałem że jest to wspaniałe uzupełnienie mojej pracy, a nawet zacząłem preferować hipnozę online od hipnoterapii w gabinecie.

I opinia Agnieszki

Formularz Kontaktowy

Imię
Adres Email
Nr Telefonu
Wiadomość
0 of 350